Zajišťujeme kompletní montáž včetně zaměření. Zavolejte na 774 904 572 nebo pište na info@dvereaz.cz pro více informací.
Děkujeme a těšíme se na vaší objednávku.


Časté otázky

PLATBA

Jak probíhá platba?
- Pro skladové zboží v našem skladě neplatíte žádnou zálohu. Pro zboží skladem u dodavatele nebo zboží, které je nutné zadat do výroby na základě vaší objednávky musíme účtovat zálohu v 50% výši. Při platbě celé částky předem se sníží cena o cenu doběrečného.

Jakou formou lze zboží dopravit?
- Doprava společnostní TopTrans, Raben nebo vlastní po celé České republice i Slovensku
- Naše soukromá doprava do 50km od Litoměřic - dohodou
- Osobní odběr (Litoměřice nebo po dohodě i Praha)

Jak lze platit?
- Záloha 50% po vytvoření objednávky, doplacení zbylé částky dobírkou
- Záloha 50% po vytvoření objednávky, doplatek zbylé částky pří osobním odběru
- Záloha 100% - platba předem

Lze vyjednat nějakou slevu?
- Na objednávky nad 20 000 kč vč. DPH poskytujeme dopravu zdarma. (Nevztahuje se na realizace s montáží)

DOPRAVA

Proč je doprava dražší?
- Naším dopravcem je TopTrans nebo Raben, specializují se na nadměrné balíky a doručují do druhého dne. Jelikož jsou dveře nadrozměrných velikostí cena dopravy bývá větší. Osobní odběr je zdarma. Cena zakázky se dá snížit o cenu doběrečného při platbě celé částky předem.

Do kdy mi dveře dodáte?
- Dveře se snažíme dodat v co nejkratším možném termínu. Skladové zboží odesíláme do 48 hodin. Skladové zboží u dodavatele odesíláme do 2 týdnů. Zboží, které je nutno zadat do výroby platí doby dodání, které jsou napsány u daného produktu.

Jak jsou dvěře zabalené?
- Rámové dveře mají na každém rámu karton a jsou obaleny fólií, deskové dveře mají na každé straně polystyren a jsou obaleny fólií. Všechny dveře dále balíme do kartonu a obmotáme je černou fólií, na dveře lepíme samolepky "Pozor křehké". Zárubně jsou baleny do kartonu, ve kterém jsou po stranách polystyrenové výplně, karton obalujeme také černou fólií a samolepkami "Pozor křehké". Snažíme se zamezit jakémukoliv možnému poškození při přeprave.

 

DVEŘE

Proč jsou masivní dveře Drew-Holtz tak levné a např. CzechDoor dražší?
- Dveře Drew-Holtz vyrábí polská firma v masivním množství a jedná se o borovicové dřevo. Dveře Drew-Holtz jsou bez jakýchkoliv úprav, zatím co dveře od českého výrobce CzechDoor obsahují nátěry, viz. popisky dané řady.
- U dveří DrewHoltz (sukatých) jsou viditelné nekonečné spoje.

Jak poznám levé dveře od pravých?
- Z pravidla platí, že pokud si stoupnete do místnosti kam se dveře otevírají, zavřete je a podíváte se na panty (musí být vidět - z druhé strany by vidět být neměly), tak na které straně je uvidíte, tak taková orientace dveří je (př. panty vidíte na levé straně, orientace dveří je tedy levá).

Mám kovové zárubně, mohu osadit zárubně dveřmi z vaší nabídky?
- Ve většině případech ano, pokud se jedná o standardní rozměry a pokud zárubně nejsou křivé nebo ve špatném stavu, pak se nemusíte bát.

Mám kovové zárubně, nechci je vybourávat a chci na ně obklad kovové zárubně, je to problém?
- Problém to určitě není, ale nedoporučujeme kupovat obklad kovové zárubně z těchto důvodů:
1) Kovové zárubně mohou být křivé, zde bude nehezká díra mezi zdí a OKZ (obkladem kovové zárubně)
2) Pokud jsou kovové zárubně křivé, mohou "koukat" po obložení OKZ.
3) Zúží se Vám průchod.
- Ideální případ je, když je kov. zárubeň perfektně rovná a je zároveň se zdí (nekouká ze zdi do místnosti).

Jak poznám orientaci posuvných dveří? (levé vs. pravé)
- Stoupněte si do místnosti, kde je stěna, na které budou posuvné dveře viset. Pokud se budou otevírat na pravou stranu zdi, jsou pravé a naopak.
- U posuvných dveří do pouzdra na orientaci nezáleží.

Musím mít k posuvným dveřím zárubeň (typ. zárubně pro posuvné dveře = tunel)?
- Záleží na Vás, pokud máte začištěný stavební otvor, tak nemusí být zárubeň. Pozor při zakracování posuvných dveří, zkracují se z horní strani nikoliv dolní (na dolní straně je drážka na "pindík", který drží dveře, aby se nevyklaly).

Jak mám mít široký a vysoký otvor při montáži obložkové zárubně?
Šířka otvoru by měla být o 8-10 cm větší, než je šířka objednaných dveří.
- Ideální výška otvoru je 202 cm

Jaký je rozdíl mezi deskovými a rámovými dveřmi?
- Hlavním rozdílem je celková pevnost, rámové dveře obsahují dva pevné rámy, které jsou spojeny středovými panely. Deskové dveře obsahují pouze stabilizační výplň (voštinu), často se nazývají "papíráky", avšak jsou také kvalitní, řadí se do nižší cenové kategorie.

Rozsah regulace obložkové zárubně, co to je?
- Zkráceně se jedná o to jak máte širokou zeď, zárubeň se dá regulovat. Pozor při výběru, pokud máte třeba zeď 97mm tak nedoporučujeme volit regulaci 80-100mm, Vaše zeď by musela být perfektně rovná a to dnes nebývá žádná, ani v nově postaveném domě. Zvolíme tedy 100-120mm. Dále pozor na obklady zdí, nutno počítat s každým milimetrem na zdi!

Co potřebuji k montáži dveří / Jak na montáž dveří s obložkovou zárubní?
- Vodováhy (180-200 cm, 70-90 cm), klínky, nízkoexpanzní montážní pěnu (doporučujeme od firmy Berner), aku šroubovák, rozpěry pro montáž dveří 2x (jednu umisťujeme ve výšce, kde je zámek, druhou u podlahy - šírku nastavujeme na 60/70/80/90/100cm + 3 mm), doporučujeme od firmy BESSEY, imbusy a šroubováky.

Chtěli bychom bezpečnostní dveře, ale jsme z daleka, kde všude montujete?
- Naše firma montuje pouze v okruhu 50km od Litoměřic, ale na domluvě jsme schopni zajistit montáž po celé České republice.

 Jak dlouho trvá montáž bezpečnostních dveří?
- Montáž bezpečnostních dveří v panelovém domě zabere několik hodin. Zárubeň se vylévá betonem.

 

Stále si nevíte s něčím rady? Kontaktujte mne na tel.: 774 904 572 nebo mi napište mail.: info@dvereaz.cz rád Vám poradím.

Zavolejte nám
774904572

E-mail na desktop
info@dvereaz.cz

Přihlášení